خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی


Warning: Illegal offset type in isset or empty in /home/zoljalal/public_html/wp-includes/nav-menu-template.php on line 302

Warning: Illegal offset type in isset or empty in /home/zoljalal/public_html/wp-includes/nav-menu-template.php on line 302

آیا قیمت نهایی برای ساخت یک واحد مسکونی در تعاونی های مسکن ثابت است؟

دسته‌بندی نشده 23/04/2018

آیا قیمت نهایی برای ساخت یک واحد مسکونی در تعاونی های مسکن ثابت است؟

سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت شما عزیز هموطن.
رسول کربلایی هستم، روانشناس و کارشناس بیزینس در زمینه ملک و املاک و سرمایه گذاری در منطقه 22. تخصص ما فعالیت های راهبردی در زمینه سرمایه گذاری و سرمایه پذیری هست و آماده ارائه مشاوره به عزیزان هموطن در زمینه فعالیت های اقتصادی هستم. امروز می خواهم در مورد یک سؤال بسیار عمومی صحبت کنم.

سؤال این هست: قیمت تمام شده واحدهای مسکونی در تعاونی مسکن به چه صورت می باشد؟ ما در مورد تعاونی های مسکن که جزء تعاونی های تولیدی- توزیعی محسوب می شوند در منطقه 22 در حال فعالیت هستیم. ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نهادهای حکومتی یا نهادهای، ارگان های نظامی و غیر نظامی معمولاً برای تأمین مسکن پرسنل خودشان اقدام به تعاونی هایی را می کنند. در این تعاونی ها زمین هایی را تأمین می کنند و کسب مجوز می کنند و اقدام به ساخت واحدهای مسکونی می کنند برای اعضای تعاونی های مربوطه خودشان. این اعضاء بعد از اینکه عضو این تعاونی شدند و پذیره نویسی شدند هر کدام باید مبلغی را به عنوان حق عضویت و یا به عنوان در واقع هزینه اولیه ثبت نام در تعاونی پرداخت کنند. به هر حال با هر مبلغی که تعاونی شکل بگیرد و افراد پرداخت کنند، کار شروع می شود.

IMG_20180422_112247

یک پروژه ای در واقع تعریف می شود، زمینی تهیه می شود و با سرمایه اعضاء این پروژه شروع به کار می کند. در ابتدای کار هیئت مدیره مربوطه که با ایجاد جلساتی به عنوان مجمع شکل می گیرد و اعضای هیئت مدیره تشکیل شده و بعد آن هیئت مدیره، مدیر عامل را تعیین می کند و نهایتاً مدیر عامل در رأس کار تلاش و پیگیری های کاری را انجام می دهد، اینها تلاش می کنند تا یک قیمتی را به عنوان قیمت نهایی و تمام شده یک واحد مسکونی در یک پروژه تعیین کنند. کار کارشناسی صورت می گیرد، محاسبات دقیق انجام می شود و یک پلن بسیار منظمی از صفر تا صد کار شکل می گیرد و همه اعضاء بر مبنای آن پلن کار اقدام می کنند برای پرداخت و نوعی رژیم پرداخت اینجا تعیین می شود که این رژیم پرداخت برای همه یکسان است. نکته قابل ملاحظه این هست که چنانچه افراد به تعهدات خودشان در ارتباط با رژیم پرداخت عمل بکنند تعاونی هم می تواند قدرتمند و قوی اقدام به فعالیت های خود بکند و کار ساخت و ساز را خیلی خوب به پیش ببرد. اما اگر افراد تعهدات خودشان را عمل نکنند طبیعتاً مدیر عامل توانایی انجام هیچ کاری را نخواهد داشت.

بنابراین خیلی مهم هست که بدانیم که اعضای تعاونی تعیین کننده وضعیت یک پروژه خودشان هستند، یعنی آنها هستند که تعیین می کنند پروژه چقدر خوب پیش می رود یا پروژه چقدر ضعیف عمل می کند. رژیم پرداخت باید دقیق و مشخص باشد و افراد هم باید متعهد به آن رژیم پرداخت باشند. معمولاً چنانچه افراد تعهدات خودشان را عمل نکنند حتماً با جرائمی مواجه می شوند و این جرائم به این دلیل است که حقوق افراد در این پروژه رعایت بشود و حق کسی ضایع نشود. البته چقدر خوب است که مدیر عاملان محترم و هیئت مدیره، مدیرهای محترم حتماً و حتماً روش های پاداشی هم برای این موضوع در نظر بگیرند که با روش های پاداش کمک می کنند که افرادی که بهتر در رژیم پرداخت همکاری و مساعدت می کنند از اولویت های بهتری برخوردار باشند. نهایتاً نحوه پرداخت اعضاء به تعاونی، آن تعیین کننده این می باشد که رتبه فرد در تعاونی چه بوده و این رتبه تعیین کننده طبقه، جهت، متراژ و بقیه موارد واحد مسکونی عضو تعاونی می باشد. اما اینجا یک نکته خیلی مهم وجود دارد.

فرض کنیم محاسبات انجام شد، به طور مثال برای ساخت یک واحد مسکونی ما به عدد و رقم چهار میلیون تومان برای هر متر مربع یک واحد مسکونی در واحد متر مربع مفید رسیدیم. حالا سؤال اینجاست؟ آیا این قیمت قطعیست؟ آیا این قیمت ثابت است و آیا تعاونی ها هیچ هزینه دیگری دریافت نخواهند کرد؟ واقعیت این است که تعاونی ها از خود مجموعه اعضاء تشکیل می شوند یعنی یک تعاونی غیر از مجموعه اعضاء خودش نیست و حالا اگر تعاونی ها بتوانند سهولت کار را فراهم کنند و از طرفی اعضاء بتوانند مساعدت لازم را انجام دهند که پرداخت ها و تعهدات به موقع انجام بشود، تعاونی هم می تواند یا مدیر عامل تعاونی که فردی برگزیده از خود اعضاء هست می تواند به نوعی یک مدیر عامل خوب و قوی باشد و مدیریت درستی انجام دهد و اگر اعضاء به تعهدات خودشان عمل نکنند آن مدیر عامل دست بسته خواهد بود و نهایتاً پروژه با مشکلات بسیار زیادی همراه می شود.

از طرفی چنانچه ما در یک بازار نامساعد قرار بگیریم و بازار تورمی صورت بگیرد و این باعث شود که اقسام متریال و لوازم موجود برای ساخت و ساز یک پروژه با افزایش قیمت مواجه بشود تورم باعث بشود قیمت تمام شده کالا و خدمات افزایش پیدا بکند، نرخ دستمزد افزایش پیدا بکند و از طرفی قیمت نهایی کالای ما یعنی یک واحد مسکونی دچار نوسان بشود و افزایش قیمت پیدا بکند سؤالی که مطرح هست این هست که چه تأثیری بر قیمت تمام شده خواهد داشت. قطعاً و قطعاً قیمت تمام شده آن کالای نهایی یعنی یک واحد مسکونی دچار نوسان خواهد شد و دچار افزایش قیمت خواهد شد. بنابراین گزینه بهتر این است که همه افراد کمک بکنند، تعهد پرداختشان را انجام بدهند تا سریع تر پروژه به پیش برود و با زمانی کمتری پروژه تمام بشود. اینجا باز یک نکته کلیدی و اساسی مطرح است و آن اینکه در قیمت نهایی یک پروژه یا یک واحد مسکونی میزان زمانی که در به کار می رود یا میزان زمانی که در نظر گرفته می شود بسیار بسیار دارای اهمیت است.

هر چقدر که ما بتوانیم یک واحد مسکونی را زودتر به سرانجام برسانیم، هر چقدر که اعضاء در این زمینه فعالیت و همدلی بیشتری داشته باشند، تعهدات خودشان را انجام بدهند، قطعاً قیمت نهایی پایین تر خواهد بود. من یک مثال می زنم؛ فرض کنید یک پروژه ای بیست و یک طبقه در حال انجام است، ابتدای پروژه و وقتی فنداسیون ردیف شد و کارها جلو رفت حتماً این نیاز به یک تاور دارد برای اینکه کالا و لوازم در ارتفاع انجام بشود و نهایتاً جا به جایی ها انجام شود. اجاره یک تاور شاید به طور سالیانه می توانیم بگوییم که هزینه بسیار بالایی دارد و حدود یک تا چند میلیارد تومان هزینه فقط قیمت خود یک تاور هست و اجاره ای که این تاور خواهد داشت هزینه های بسیار سرسام آوری خواهد بود.

بنابراین اگر یک تاور با اجاره چند ده میلیون تومانی در ماه شما بخواهید در پروژه تان استفاده بکنید اگر سی و شش ماه باشد یک عددی می شود و اگر چهل و هشت ماه باشد یک عددی می شود، می بینید که فقط یک قلم کالا، تاوری که فقط برای جا به جایی به کار برده می شود می تواند هزینه ها را چقدر تغییر دهد. تورم قطعاً فعلاً در حال حاضر، قطعاً در جامعه ما وجود دارد. پنج تا ده درصد بلکه بیست  درصد معمولاً پروژه ها دچار نوسان می شوند و این تورم گریز ناپذیر است. ما باید کمک بکنیم، مساعدت بکنیم تا سریعتر پروژه به تعهداتش عمل بکند و نهایتاً تورم کمتری را شامل حال ما بشود. اما اگر تورمی به پروژه ای خورد که معمولاً ده درصد تا پانزده درصد خواهد بود این تورم شامل حال اعضای پروژه نیز خواهد بود و اعضای پروژه باید متقبل این تورم بشوند. بنابراین من به شما توصیه می کنم هر وقت قیمتی بابت یک قیمت مسکونی به شما اعلام شد در یک تعاونی قیمت تمام شده به طور مثال اگر چهار میلیون تومان به شما اعلام می شود یک عددی حدود ده تا پانزده درصد برای تورم در پروژه شما محسوب کنید و این تولرانس را جدی بگیرید از این جهت که تعاونی هم باید بتواند خدماتی را که به شما می دهد بر اساس نرخ روز، قیمت تمام شده را تعیین کند و به شما این سرویس را بدهد.

امیدوارم که این مقاله مفید بوده باشد و نهایتاً شما توانسته باشید پاسخ سؤال خودتان را دریافت بکنید. مقاله های من و وویس های من را در سایت ذوالجلال، سایت هر کجا می توانید دنبال بکنید. کانال ما: @zoljalal ، خوشحال می شوم که با موبایل من: 09121441618 تماس بگیرید و نقطه نظرات خودتان را بفرمایید. اگر سؤالی هم دارید من در خدمت شما هستم و پاسخگو هستم.
تا یک مقاله دیگر شما را به خدای بزرگ می سپارم، خداوند متعال یار و مددکار همه ما باشد. خدانگهدار.

بدون برچسب

388 بازدید کل ، 2 امروز

  

تبلیغات

ارسال نظر

  • فروش اپارتمان 87 متری در جوار دریاچه چیتگر

    با در 02/07/2018 - 0 نظرات

    فروش اپارتمان 87 متری در جوار دریاچه چیتگر متراژ: 87 وضعيت طبقه: آپارتمانی+طبقه چهارم بدون آسانسور نزدیک به دریاچه بسیار زیبا و خوش نقشه قابليت رهن و اجاره:+ قيمت کل: 8 تومان تلفن تماس مستقيم: ٤٤٧٤٣٥٩٧  مديريت؛كربلايي: ٠٩١٢١٤٤١٦١٨ مشاور؛ خانم یوسفی: 09196478797 zoljalal@ www.zoljalal.com  فايل فروش يا رهن و اجاره خود را به گروه مشاورين املاك ذوالجلال بسپاريد […]

آتیستان ارکیده ها استخدام برنامه نویس وب در ذوالجلال اورنگ ، هتل 5 ستاره اورنگ اپلیکیشن اندروید ذوالجلال، دانلودمستقیم برج افرا ، برج تجاری اداری مسکونی افرا ، افرا ، اداری ، تجاری ، مسکونی ، سهام ، امتیاز ، پیش فروش ، پیش فروش مسکونی ، برج های اداری و هتل آپارتمان، برج های اداری ، هتل آپارتمان برج های نزدیک دریاچه بنیاد تعاون ناجا ، چیتگر ، دریاچه ، ذوالجلال ، املاک ذوالجلال تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش،پیش فروش امتیاز مسکونی دریایی پهنه سی برج ۴۲ طبقه مرجان سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر غرب تهران،سرمایه گذاری مطمئن خرید و فروش در منطقه22 خرید یا فروش ملک خیابان سرگرمی دریاچه چیتگر دسته‌بندی نشده دفاتر املاک ذوالجلال دیار بازی، دیار آینده، دیار اسطوره، دیار ماجرا ، دیار راه ابریشم ، دیار تاریخ، دیار آفرینش روان شناسی تجارت: آیا خرید یا فروش ملک نیاز به تخصص دارد ؟ (دکتر رسول کربلایی) سازندگی ، تحول ، سرمایه گذاری ، کسب و کار ، فرهنگ و هنر، استرحت ، تفریح سرمایه گذاری سرمایه گذاری در منطقه22 سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش آپارتمان 122 متری در چیتگر سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش امتیاز آپارتمان 120 متری در چیتگر سندباد ، هتل 3 ستاره سندباد سیراف ، هتل 4 ستاره سیراف شهرزاد شهر قصه فروش آپارتمان فروش آپارتمان 113 متری در برج آسمان در جوار دریاچه چیتگر+سرمایه گذاری در منطقه 22 فروش آپارتمان منطقه 22، سرمایه گذاری خرید و فروش واحد مسکونی در برج پارسیا مجتمع تجاری شهرزاد، مرکز مطالعات اسلامی شبستان مشاورین املاک ذوالجلال منطقه 22 ، سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در منطقه 22 منطقه22 تهران منطقه 22 تهران ، 22 ، شهربازی ، مرکز خرید ، سرمایه گذاری در منطقه 22 نرم افزار، استخدام، وب، تجربه كاري، دانش فني نگارستان تهران هتل ، هتل 3 ستاره، هتل 4 ستاره ، هتل 5 ستاره هزار و یک شهر هفت گنبد واحد های ۱۰۰ متری پامچال پروژه آرتمیس پیش فروش تجاری ، پیش فروش اداری ،