تأثیرات جنگ بر مسکن و بازارهای مالی

دسته‌بندی نشده 21/03/1397 21/03/1397


سلام و عرض ادب و احترام.
مقاله ای که امروز در موردش بحث و گفتگو می کنیم مسئله تأثیرات جنگ بر مسکن و بازارهای مالی است. باید این را عرض کنیم که ما کشوری هستیم که بیشترین تجربه را در مورد بحرانها و مخصوصاً جنگها داریم. بزرگترین جنگ تاریخ را بعد از جنگ جهانی ما تجربه داشتیم و به نوعی مردم ما توانایی تفسیر بسیار بالایی در این خصوص پیدا کردند.
در ارتباط با اینکه آیا جنگ می تواند بر روی موضوع ملک، مسکن و کالاهای با دوام اینگونه تأثیر بگذارد یا نه و یا می تواند بر روی قیمت انواع ارز و یا سکه و طلا به طور کلی اثر بگذارد یا نه که قطعاً جواب مشخص است و پاسخ مثبت هست.
اما این را به اینگونه باید تفسیر کنیم که اگر جنگ در درون مرزهای سرزمینی ما واقع بشود به یک صورت است و اگر در برون مرزهای سرزمینی ما واقع بشود به گونه ای دیگر. من با تحلیلی که از در واقع فرآیندهایی که خبرگزاری ها انجام می دهند و در واقع آلارم هایی که این شبکه های خبری انجام می دهند تحلیل خودم را ارائه می کنم و به ضروره اشاره می کنم که این تحلیل کارشناسی و شخصی من هست و دوستان می توانند با توجه به این تحلیل نقطه نظرات خودشان را داشته باشند و به هیچ عنوان این تحلیل، نظر یک مرجع خاصی نیست.
از نقطه نظر بنده در حال حاضر شاید بشود گفت که هیچ جنگی در واقع فضای درونی مرزهای ایران را تهدید نمی کند و این موضوع اول است که بایستی به آن پرداخت. دلایل بسیار زیادی دارد که آن را می توانیم بهش بپردازیم ولی اینجا جای آن نیست.
جنگ هایی که می تواند در بیرون از مرزهای سرزمین ایران انجام بشود ما در مورد آنها می توانیم صحبت کنیم و به نظر من می رسد که احتمال در واقع تشدید فعالیت امریکا در کشور سوریه می تواند باز بر روی وضعیت ملک و مسکن و سرمایه گذاری در ایران، می تواند بر روی قیمت انواع ارز و سکه و طلا اثرگذار باشد. دقت بفرمایید که اروپا بیانیه ای اعلام کرده مبنی بر مجاز نبودن پروازهای مسافری بر روی کشور سوریه و این را ممنوع اعلام کرده، از طرفی ناوگان های امریکا به سمت این کشور سرازیر شده اند.
از سمت مقابل روسیه ناوگان قدرتمندی را روی این منطقه گسیل داشته، باز به نظر می رسد که موضوع حمله شیمیایی در کشور سوریه یک محملی است برای اینکه جنگ داخلی در سوریه ادامه پیدا بکند. اینکه آیا اسد از در واقع مواد شیمایی برای کشتن مردم خود استفاده می کند یا خیر باز این موضوع مورد بحث من نیست.
من به این موضوع دارم می پردازم که الآن از این مواد شیمیایی استفاده شده و تعدادی مردم کشته شده اند. در این منظر امریکایی ها، داعیه دفاع از حقوق بشر را دارند و با همین بهانه در واقع قصد دارند که به نوعی آتش افروزی کنند و فعالیت های منطقه ای خود را گسترش دهند و به نوعی اقتدار خود را بخواهند نشان دهند. از سمت مقابل هم خب می شود گفت که به نوعی اتفاق ایران، ترکیه، روسیه در سوریه موفق بوده و به هیچ وجه نمی خواهند بازنده این قضیه باشند.
تقابل دو سویه ای در این قضیه در حال انجام هست که یک سمت آن رهبری امریکا و یک سمت آن به رهبری روسیه در حال انجام است. با فرض اینکه چنین اتفاقی انجام می شود و جنگی واقع می شود و هدف آن هم قطعاً بخش های مهم و استراتژیک سوریه و اسد هست مثل پایگاه های هوایی، مثل در واقع صنعت و یا امکانات اقتصادی که کشور سوریه می تواند داشته باشد، نهایتاً یک جنگ کوتاه مدتی را شاهد خواهیم بود. به اعتباری به زعم من زورآزمایی امریکا و روسیه هست و اگر بپذیریم که این دو شاید توافقی را هم انجام داده اند که سلاح هایشان را آنجا امتحان کنند و به نوعی یک نوع آزمایش جنگی و رزم جنگی را به صورت واقعی به نمایش بگذارند و زورآزمایی کنند دور از ذهن نیست.
یک معنای سیاست همین است که شما به هیچ وجه نتوانید تشخیص بدهید که چه اتفاقی در شرف انجام است. اما در ارتباط با قیمت ملک و مسکن و سرمایه گذاری باید بگویم که حتماً کالاهای بادوامی مثل مسکن، ارزش بسیار بالایی در این مدت کوتاه پیدا می کند و فروشندگان عقب نشینی می کنند، عرضه کمتر می شود و به تبع تقاضا بالا می رود و باید حتماً به این موضوع پرداخت. برای کالایی مثل سکه و طلا و ارز بله قطعاً قیمت اینها هم افزایش پیدا می کند و بخشی از سرمایه مردم به این سمت می رود.
اما یادمان باشد با افزایش قیمت انواع ارز و سکه و طلا یعنی با افزایش قیمت در این بازارهای به اصطلاح سرمایه ای شما در حال تجربه کردن یک ریسک بسیار جدی هستید. من همواره تأکید کردم به عزیزان که شما چه میزانی از ریسک را در سرمایه گذاریتون باید بپذیرید.
اینکه به هر قیمتی ما در واقع سرمایه خودمان را تغییر بدهیم و از شکل مثلاً یک کالای با دوام به یک شکل کالای سرمایه ای ارز و سکه تبدیل کنیم، این واقعاً صحیح نیست. چنانچه اگر در یک اقدام یک کوتاه بانک مرکزی حجم بسیار زیادی از انواع ارز و سکه را به بازار وارد کند، افرادی که با سرمایه کم وارد این بازارها شده اند به شدت متضرر می شوند و تا مرز سکته های مالی پیش می روند.
من فکر می کنم که اگر سرمایه خیلی کمی هم دارید در نظر داشته باشید که اگر حتی سکه می خرید و سرمایه خودتان را تبدیل به سکه می کنید باور و تفکر خودتان را یک مقدار اصلاح کنید و آن اینکه احتمال بازگشت نرخ به نرخ های قبلی وجود دارد و اگر این بازگشت اتفاق بیفتد حداقل یک درصدی برای ضرر را شما اختصاص بدهید. از این منظر افرادی که می توانند به بازارهای مسکن مراجعه کنند، می توانند خرید کنند بهتر است که این کار را بکنند و حتماً این ریسک کمتر را بپذیرند و افرادی که سرمایه کمی دارند با ده، بیست، سی، پنجاه تا صد میلیون سرمایه دارند و اگر می خواهند مراجعه به این نوع بازارهای ارز برای سکه و طلا بکنند حتماً پیش بینی هایشان را معتدل تر بکنند چون جنگی که اتفاق بیفتد به نظر من بسیار کوتاه خواهد بود، فقط یک زورآزمایی هست، به نظر من فقط یک آزمایش قوای نظامی خواهد بود و چه بسا قبلاً توافقاتشان را این دو کشور انجام دادند و نبایستی ما در بازی امریکایی، روسیه ای شرکت کنیم.
سرمایه های ما تمام آن چیزی است که طی سالیان گذشته با زحمت فراوان به دست آمده، نباید عزیزان هموطن به صورت هیجانی با موضوعات برخورد بکنند و نباید اجازه بدهند که داشته هایشان در اثر تغییراتی که حالا در سطح منطقه دارد انجام می شود در شکل آزمون و خطا از بین برود.
پیشنهاد نمی کنم که بخش عمده سرمایه خود را در بازار ارز و سکه و دلار ببرید، این می تواند ریسک بسیار بالایی را برای شما داشته باشد. دوستان عزیزی که سرمایه کمی دارند می توانند در منقطه 22 با پیش خرید و پیش فروش سرمایه گذاری در انواع تعاونی هایی که در منطقه وجود دارد و ما مجری در واقع این سرمایه گذاری ها هستیم شرکت کنند. ما راهکارهای بسیار زیادی را بهشون پیشنهاد می کنیم، سرمایه گذاری های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت می توانید داشته باشید ولی این سرمایه گذاری ها سود قابل ملاحظه دارد و حداقل ریسک را برای شما خواهد داشت.

با این جمله صحبتم را به پایان می رسانم که دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. اگر می خواهید ثروتمند شوید، اگر می خواهید سرمایه خودتان را افزایش دهید، اگر می خواهید حتی سرمایه خودتان را حفظ کنید بیشتر به سمت کالاهای با دوام بروید.
امیدوارم که از این مقاله من استفاده کرده باشید و مفید واقع شده باشد. ممنونم از شما، من رسول کربلایی، روانشناس و بیزینس مَن هستم. فعالیت اقتصادی در مورد ملک، مسکن و املاک و سرمایه گذاری در منطقه 22 انجام می دهیم با گروه بین المللی مشاورین املاک ذوالجلال، یک سری بچه های جوان و فعال در خدمت شما هستیم و امیدواریم که بتوانیم خدمت شایسته ای به شما انجام بدهیم.
شماره موبایل من 09121441618 ، خوشحال می شوم که حتی در تلگرام نقطه نظرات شما را داشته باشم و یا اگر تمایل داشتید با شما گپ و گفتگویی کوتاه، صمیمانه داشته باشم. سپاسگزارم، شما را به خدای بزرگ می سپارم.

بدون برچسب

247 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

آتیستان ارکیده ها استخدام برنامه نویس وب در ذوالجلال اورنگ ، هتل 5 ستاره اورنگ اپلیکیشن اندروید ذوالجلال، دانلودمستقیم برج افرا ، برج تجاری اداری مسکونی افرا ، افرا ، اداری ، تجاری ، مسکونی ، سهام ، امتیاز ، پیش فروش ، پیش فروش مسکونی ، برج های اداری و هتل آپارتمان، برج های اداری ، هتل آپارتمان برج های نزدیک دریاچه بنیاد تعاون ناجا ، چیتگر ، دریاچه ، ذوالجلال ، املاک ذوالجلال تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش،پیش فروش امتیاز مسکونی دریایی پهنه سی برج ۴۲ طبقه مرجان سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر غرب تهران،سرمایه گذاری مطمئن خرید و فروش در منطقه22 خرید یا فروش ملک خیابان سرگرمی دریاچه چیتگر دسته‌بندی نشده دفاتر املاک ذوالجلال دیار بازی، دیار آینده، دیار اسطوره، دیار ماجرا ، دیار راه ابریشم ، دیار تاریخ، دیار آفرینش روان شناسی تجارت: آیا خرید یا فروش ملک نیاز به تخصص دارد ؟ (دکتر رسول کربلایی) سازندگی ، تحول ، سرمایه گذاری ، کسب و کار ، فرهنگ و هنر، استرحت ، تفریح سرمایه گذاری سرمایه گذاری در منطقه22 سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش آپارتمان 122 متری در چیتگر سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش امتیاز آپارتمان 120 متری در چیتگر سندباد ، هتل 3 ستاره سندباد سیراف ، هتل 4 ستاره سیراف شهرزاد شهر قصه فروش آپارتمان فروش آپارتمان 113 متری در برج آسمان در جوار دریاچه چیتگر+سرمایه گذاری در منطقه 22 فروش آپارتمان منطقه 22، سرمایه گذاری خرید و فروش واحد مسکونی در برج پارسیا مجتمع تجاری شهرزاد، مرکز مطالعات اسلامی شبستان مشاورین املاک ذوالجلال منطقه 22 ، سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در منطقه 22 منطقه22 تهران منطقه 22 تهران ، 22 ، شهربازی ، مرکز خرید ، سرمایه گذاری در منطقه 22 نرم افزار، استخدام، وب، تجربه كاري، دانش فني نگارستان تهران هتل ، هتل 3 ستاره، هتل 4 ستاره ، هتل 5 ستاره هزار و یک شهر هفت گنبد واحد های ۱۰۰ متری پامچال پروژه آرتمیس پیش فروش تجاری ، پیش فروش اداری ،

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر