معیارهای خرید یک آپارتمان

دسته‌بندی نشده 21/03/1397 21/03/1397


سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت دوستان و هموطنان عزیز.
من رسول کربلایی هستم، روانشناس و کارشناس بیزینس در زمینه ملک، املاک، سرمایه گذاری در منطقه 22. اخیراً پروژه هایی را در زمینه ساخت و ساز در حال اجرا و پیگیری داریم که به مرور اینها را به اطلاع شما می رسانیم. گروه بین المللی مشاورین املاک ذوالجلال با تعداد زیادی از مشاورین فعال آمادگی دارد که به شما عزیزان خدمت رسانی کند.

موضوعی که امروز می خواهم بهش بپردازم این هست که برای خرید یک ملک، آپارتمان چه معیارهایی مد نظر هست و ما چه نکاتی را باید رعایت کنیم. پیشنهاد می کنم این نکات را با دقت بهش توجه کنید و بعداً هم در اختیار دوستان و عزیزان خودتان قرار دهید. اولین نکته ای که وجود دارد این هست که ما چه میزان از سرمایه را در اختیار داریم و چه بودجه ای برای این کار اختصاص می دهیم. باید توجه داشته باشیم که به هر حال واقع گرا بودن و با واقعیت ها زندگی کردن بخش مهمی از دلایل موفقیت ما در زندگی هست.

به طور مثال کسی که پانصد میلیون تومان دارد می تواند یک خریدی در محدوده آن پانصد میلیون تومان انجام دهد و کسی که مثلاً دویست و پنجاه میلیون تومان دارد باید در آن محدوده دنبال خرید خود باشد. متأسفانه دیده شده که بعضی از افراد بلند پروازی های بیهوده و بیجا انجام می دهند، به نوعی اطلاعات غلط را در ذهنشان پرورش می دهند و متأسفانه همان باعث افت و شکستشان می شود. شما باید میزان در واقع درآمد، میزان پس انداز و توان بازپرداخت اقساطتون را خوب ارزیابی بکنید و با بودجه ای که دارید آن زمان بتوانید یک انتخاب خوبی را انجام بدهید.

در زمان خرید شما حتماً بایستی واقع بینانه به منابع مالی متعددی که می توانید بهش توجه بکنید در نظر داشته باشید. به طور مثال اگر شما یک واحد آماده ای را می خرید که می تواند سند داشته باشد باید حتماً به این موضوع توجه کنید که به چه شرایطی به شما وام تعلق می گیرد و سن بنا در این ملک چه هست. باز عرض می کنم بعضاً دیده می شود که در انتخاب وام دریافتی هم افراد دچار بلند پروازی می شوند و بدون تحقیق از بانک مورد نظر انتخاب هایی را انجام می دهند و در قرارداد دچار مشکل می شوند. اقساطش چقدر هست و به چه صورت شما می توانید این را بپردازید.

آیا تنفس دارد یا ندارد، ماهانه هست و یا اینکه در صورت عدم پرداخت اقساط بانک چه جرائمی را برای شما در نظر می گیرد. اینکه شما ملکی را می خرید و امکان رهن آن ملک وجود دارد یا نه این نکته خیلی مهمیه. البته ما می توانیم یک مقدار بعضی موقع ها میزان سختی پذیری خودمان را بالا ببریم و به طور مثال ملکی را بخریم، آن ملک را به رهن بدهیم، یکسال خودمان برویم یک جایی را اجاره کنیم، واحد کوچکتر، حتی با پرداخت اجاره کمتر می توانیم حتماً یک بودجه ای را تأمین مالی کنیم که این به ما کمک می کند.

در این مورد به خصوص آن موقع ما می توانیم از به لحاظی با گرفتن آن وجه رهن و خرید خانه بزرگتر حتماً یک رقمی را از میزان تورم جلو بیفتیم. یعنی وقتی تورم به ملک می خورد حتماً ما آنجا بتوانیم یک مقدار دستمان بازتر باشد، متراژ بیشتری از بنا را داشته باشیم که از تورم عقب نمونیم. اگر با دوستانتان خوب مدارا کرده باشید می توانید به دوستانتان مراجعه کنید و هیچوقت این را بد ندانید که به دوستانتان رو بزنید و از آنها درخواست کمک بکنید.درخواست کمکتان معقول باشد و وقتی از چند نفر پولی را می گیرید حتماً محاسبه بکنید که کِی می توانید و چه وقت می توانید آن را بازپرداخت بکنید. این نکته در مورد خود بحث خرید هست که موضوع خرید اینجا بسیار مهم می شود.

بایستی این را در نظر داشته باشیم که ملکی که می خریم البته با شرایط و نیازهای ما هم مطابقت داشته باشد و حتماً و حتماً توجه کنید که این ملک یک روزی باید فروخته بشود. یعنی اگر افرادی هستند که امروز ملک را می خرند، می گوید حالا کو تا آن موقع بخواهیم بفروشیم این کار عبث و بیهوده ای است.

به طور مثال اگر آپارتمان چهار طبقه ای هست و شما طبقه چهارم را می خرید و آسانسور ندارد حتماً باید به این موضوع توجه کنید که شما در فروش این واحد در آینده دچار سختی و مشکل خواهید شد. یا مثلاً در طبقه به طور مثال اول هست و روی پارکینگ قرار گرفته، این ها نقاط ضعف هست حالا اینها را به مرور من بهش اشاره می کنم ولی هر ملکی که خریده می شود باید یک روزی فروخته بشود بنابراین شما باید خوب توجه بکنید که فرض کنید که امروز روز فروش آن ملک است آیا شما با مشکل بر نمی خورید؟

این نکته باید توجه قرار بگیرد. باز در ادامه همین موضوع به طور مثال امکاناتی که آن ملک دارد و توقعاتی که ما ازش داریم را بایستی در نظر بگیریم. به طور مثال اگر سن ما بالا هست و این ملک پله دارد خب قطعاً به ما آسیب می زند. اگر ما نیاز به آفتاب داریم و پزشک تجویز کرده که شما حتماً باید از نور آفتاب استفاده کنید حتماً بایستی واحد شما رو به آفتاب باشد، اینها نکاتی است که باید حتماً توجه بکنید. خیلی، خیلی از مسائل هست که افراد در موقع خرید ملک سهل انگاری می کنند و وقتی وارد واحد می شوند تازه یادشان می افتد که من اینجا کمی دقت نکردم.

در مورد خود واحد اگر بخواهم توجه بکنم این هست که اولین چیزی که برای خرید یک واحد باید توجه بکنید گذشته از بودجه شما، گذشته از اینکه نیاز شما چه هست و چه امکاناتی باید داشته باشد این هست که حتماً وضعیت قانونی ملک را ما توجه کنیم. بعضی از ملک ها سند رسمی دارد از جهت سند تک برگ یا منگوله دار که سازمان ثبت اسناد رسمی کشور آن را به فرد داده، بعضی از ملک ها به صورت تعاونی هست، بعضی از ملک ها به صورت بنچاق و مبایعه نامه هست.
اینها هر کدام یک درجه ای از اعتبار را دارد. حتماً باید توجه کنید که وضعیت سند این واحد به چه صورت است. به طور مثال ما در منطقه 22 بسیاری از تعاونی ها در حال ساخت و ساز هستند و واحدها را تحویل دادند. به دلایل خیلی مشخصی اینها هنوز سند نگرفتند، هیچ منعی براش وجود ندارد و می توانند به راحتی خرید و فروش انجام بدهند. در دفتر تعاونی استعلام باید انجام بشود.

مدیر عامل تنها کسی هست که می تواند به شما اطلاعات دقیق بدهد. به هیچ عنوان به افراد غیر مراجعه نکنید و از مدیر عامل هم حتماً رسید کتبی بخواهید در استعلام هایتان و استعلام هایتان را کتبی انجام بدهید. وقتی سند ملک مشخص باشد دیگر نگرانی ندارد و اینکه مالک باید در این معامله مشخص باشد و حتماً بایستی شخص مالک که با کارت ملی و کد ملی مشخص، شخص مشخصی هست مالک ملک باشد و اگر کس دیگری می خواهد این ملک را به شما واگذار کند حتماً باید این فرد دارای وکالت انجام آن کار باشد.

مثلاً اگر می خواهد واحد را به شما بفروشد باید وکالت فروش باشد، اگر می خواهد واحد را به شما اجاره دهد حتماً آن فرد باید دارای وکالت اجاره نامه باشد و اگر می خواهد حتی قرارداد را فسخ بکند با شما و شما قراردادی دارید، شخص دیگری می خواهد این قرارداد را فسح کند حتماً باید دارای وکالت فسخ آن قرارداد باشد. بنابراین سند یکی از بخش های بسیار مهم یک قرارداد و خرید ملک هست.

نکته دیگری که می توانیم به آن اشاره کنیم و با این نکته من صحبت امروزم را به اتمام می رسانم این هست که این ملکی که شما دارید می خرید چقدر در واقع عرصه دارد. عرصه منظور ما از عرصه همان زمینی هست که این ملک در آن بنا شده و این واحد آپارتمان شما از این عرصه چقدر سهم می بره که به آن می گویند قدر السهم از زمین. عیان هم آن آپارتمان هست که شما می بینید، مشخص هست، خیلی ظاهر مشخصی دارد و آن عیان را شما خریداری می کنید، میزانی از عرصه را هم به شما اختصاص می دهند. هر چقدر میزان عرصه بیشتر باشد قدر السهم زمین بیشتر است و شما نهایتاً یک خرید خیلی خوبی را انجام دادید.

در سال های اخیر به خصوص زمین ارزش بسیار زیادی پیدا کرده به خاطر اینکه تراکم جمعیت بسیار بالا رفته و زمین قابل تولید نیست و اینکه یک زمان می بینید که در دور یک میدان یک زمین خاص ارزش بسیار بالایی دارد که آن قابل تجدید شدن نیست یعنی نمی توانیم یک زمین کنار آن بیاییم ایجاد بکنیم. بنابراین خیلی مهمه که شما چقدر قدر السهم از یک زمین دارید و عرصه آن زمین چقدر هست.
خوشحال می شوم که سؤالاتتان را مطرح کنید من در خدمت شما هستم. رسول کربلایی، روانشناس بیزینس و با مدیریت گروه مشاورین املاک ذوالجلال در خدمت شما هستم. موبایل من 09121441618 و تلگرام من @Zrealstate اگر سؤالی دارید در خدمتتان خواهم بود. ممنون و سپاسگزارم که ما را همراهی کردید و وقت خوبتون را به ما دادید. خدانگهدار.

بدون برچسب

288 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

آتیستان ارکیده ها استخدام برنامه نویس وب در ذوالجلال اورنگ ، هتل 5 ستاره اورنگ اپلیکیشن اندروید ذوالجلال، دانلودمستقیم برج افرا ، برج تجاری اداری مسکونی افرا ، افرا ، اداری ، تجاری ، مسکونی ، سهام ، امتیاز ، پیش فروش ، پیش فروش مسکونی ، برج های اداری و هتل آپارتمان، برج های اداری ، هتل آپارتمان برج های نزدیک دریاچه بنیاد تعاون ناجا ، چیتگر ، دریاچه ، ذوالجلال ، املاک ذوالجلال تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش،پیش فروش امتیاز مسکونی دریایی پهنه سی برج ۴۲ طبقه مرجان سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر غرب تهران،سرمایه گذاری مطمئن خرید و فروش در منطقه22 خرید یا فروش ملک خیابان سرگرمی دریاچه چیتگر دسته‌بندی نشده دفاتر املاک ذوالجلال دیار بازی، دیار آینده، دیار اسطوره، دیار ماجرا ، دیار راه ابریشم ، دیار تاریخ، دیار آفرینش روان شناسی تجارت: آیا خرید یا فروش ملک نیاز به تخصص دارد ؟ (دکتر رسول کربلایی) سازندگی ، تحول ، سرمایه گذاری ، کسب و کار ، فرهنگ و هنر، استرحت ، تفریح سرمایه گذاری سرمایه گذاری در منطقه22 سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش آپارتمان 122 متری در چیتگر سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش امتیاز آپارتمان 120 متری در چیتگر سندباد ، هتل 3 ستاره سندباد سیراف ، هتل 4 ستاره سیراف شهرزاد شهر قصه فروش آپارتمان فروش آپارتمان 113 متری در برج آسمان در جوار دریاچه چیتگر+سرمایه گذاری در منطقه 22 فروش آپارتمان منطقه 22، سرمایه گذاری خرید و فروش واحد مسکونی در برج پارسیا مجتمع تجاری شهرزاد، مرکز مطالعات اسلامی شبستان مشاورین املاک ذوالجلال منطقه 22 ، سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در منطقه 22 منطقه22 تهران منطقه 22 تهران ، 22 ، شهربازی ، مرکز خرید ، سرمایه گذاری در منطقه 22 نرم افزار، استخدام، وب، تجربه كاري، دانش فني نگارستان تهران هتل ، هتل 3 ستاره، هتل 4 ستاره ، هتل 5 ستاره هزار و یک شهر هفت گنبد واحد های ۱۰۰ متری پامچال پروژه آرتمیس پیش فروش تجاری ، پیش فروش اداری ،

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر