مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری اعضا

دسته‌بندی نشده 30/01/1397 30/01/1397


مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری اعضاء, موضوع مورد بحث امروز ماست. معمولاً دوستان در ارتباط با سرمایه گذاری سؤالاتی می پرسند که این سؤالات عمومی هست و شامل حال همه می شود. امروز به این موضوع می خواهم بپردازم که اساساً مفهوم تعاونی چی هست و به واقع تعاونی چه ویژگی هایی دارد و چگونه می شود در یک تعاونی عضو بود و فعالیت کرد.

مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری

خود مفهوم تعاونی در واقع به معنای کلمه انگلیسی cooperative اطلاق می شود و این مشارکتی است که یک عده افراد که هم صنف هستند یا خصوصیت و تناسب مشترکی دارند و قصدشان دستیابی به یک سری منافع مشترک هست دور هم می آیند، با هم دیگر اتفاق نظر می کنند و فعالیتی را در این منظور ایجاد می کنند. سرمایه مشخصی را به اتفاق قرار می دهند و تصمیم گیری های مشترکی را در این خصوص انجام می دهند. می توانند دوستان باشند، همسایه ها باشند، گروه کاری باشند و یا اعضای یک اتحادیه.

مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری

به هر حال یک شرکت و یک دسته جمع، یک گروه کوچکی که به صورت دسته جمعی می توانند فعالیت کنند با اهداف مشخص، در این زمینه می توانند اطلاق تعاونی را داشته باشند. تعاونی می تواند در واقع در معنای خودش، تعاونی سرمایه گذاری باشد، سرمایه گذاری تولیدی باشد و یا تعاونی توزیعی. به طور مثال تعاونی تولیدی یک تعاونی است که می تواند در زمینه های صنعتی، دامداری، مسکن و بقیه مسائل فعالیت بکند و اعضاء با همدیگر همکاری بکنند، در آن زمینه فعالیت تولیدی را داشته باشند. تعاونی توزیعی در واقع فعالیتی است که فعالیت آنها به نوعی تهیه و توزیع کالا و خدمات هست که هم در واقع یک سری به طور مثال عرض می کنم یک سری می توانند مایحتاج زندگی را به طور عمده فراهم بکنند و بین اعضایشان توزیع بکنند.

یا بطور مثال یک تعداد انبوهی از واحد مسکن را خریداری بکنند و به افرادشان به مشارکت بگذارند. یک تعاونی هست که تولیدی- توزیعی هست یعنی تعاونی هست که خودش کار تولید را انجام می دهد و بین اعضاء خودش هم توزیع می کند، این را به عنوان تعاونی تولیدی و توزیعی می شناسند. حالا در بحث سرمایه گذاری و مسکن عمدتاً تعاونی ها تولیدی و توزیعی هستند یعنی افراد در آن تعاونی عضو می شوند و اعضاء هیئت مدیره ای را مشخص می کنند و اقدام به تولید واحد مسکونی می کنند و در نهایت همان واحد را بین خودشان توزیع می کنند. خود این تعاونی ها به چند شکل در قانون تصویب شده است.

مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری

یک که تعاونی عام هست که عضویتش برای تمام اعضاء آن آزاد است و می تواند در واقع با پانصد نفر هم شکل بگیرد، نوع تعاونی است که وزارت تعاون مشخص کرده است. یک نوع تعاونی دیگر هم تعاونی خاص است که عضویتش برای گروه خاص است. مثلاً تعاونی دانشجویان، تعاونی اصناف و یا کارمندان، کسبه که آن هم با یک سری مقررات بایستی بهش پرداخته شود. به طور خاص تعاونی ها شکل های مختلفی دارند که ما اینجا به آن هم می پردازیم، تعاونی های به طور مثال فرش بافان که گروه ذوالجلال یک تعاونی فرش بافی در تبریز الآن در حال فعالیت دارد.

تعاونی اعتباری که در واقع می تواند از اعتبار موجود بین افراد استفاده کند و آن اعتبار را بین اعضاء قرار دهد، تعاونی صنعتی، تعاونی معدنی و یا خدماتی، کشاورزی و حمل و نقل و توزیع و تعاونی مسکن. این هایی که عرض کردم هر کدامشان در واقع زمینه کاری یک تعاونی هستند. به طور خاص تعاونی ها با هفت نفر تأسیس می شوند و این هفت نفر باید شرایط عضویت را داشته باشند. مثلاً ایرانی باشند، ممنوعیت قانونی نداشته باشند، حَجر و وجه کسی نداشته باشند و نهایتاً در یک شرکت تعاونی هم سوی موازی هم عضو نباشند. این هفت نفر را به عنوان هیئت مؤسس می گویند. بعد از این موضوع اینها هیئت مؤسس افراد را دعوت می کنند برای عضویت و شکل گرفتن بقیه مشخصات. بعد که اجازه نامه ثبت شرکت تعاونی را از وزارت تعاون را گرفتند، شرکت را ثبت می کنند، پروانه تأسیس پیدا می کنند و وزارت تعاون شکل قانونی را تأیید می کند.

بنابراین بعد از این قضیه، بایستی اعضاء در جلسه مجمع عمومیشون شرکت کنند، اعضای هیئت مدیره، بازرس هایشان را انتخاب کنند و نهایتاً جلسات این مجمع به صورت سالیانه یا شش ماهه برگزار می شود. جلسات هیئت مدیره بایستی یک نظم و برنامه مشخص داشته باشد مثلاً دو هفته یکبار یا ماهیانه یکبار و نهایتاً اینها همه گزارش شود. خب مجمع تعیین کننده، اعضای هیئت مدیره هستند و اینها هستند که تعیین می کنند که چه کسی هیئت مدیره هست از طریق رأی گیری، رئیس، نائب رئیس، منشی و عضو اصلی هیئت مدیره و عضو عل البدل اینها همه تعیین می شوند و نهایتاً به نوعی فعالیت حقوقی شکل می گیرد.

مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری

در تعاونی همه افراد بایستی دارای یک حقوق برابر باشند و امتیاز مساوی داشته باشند و مسائل اعتقادی و یا مسائل ایدئولوژی های افراد نمی تواند هیچ تأثیری در این موضوع داشته باشد یعنی شما اگر مسیحی هستید یا مسلمان یا زرتشتی، در امتیاز شما در تعاونی هیچ تأثیری ندارد و برتری برای کسی محسوب نمی شود. تا اینجا فقط به این موضوع اشاره کردم که تعاونی ها به چه شکلی صورت می پذیرند و هدف تعاونی ها را مطرح کردیم، انواعش را مطرح کردیم. آنچه که در منطقه 22 الآن وجود دارد بیشتر تعاونی های مسکن تولیدی- توزیعی هست یعنی گروه هایی آمدند به شکل های مختلف تعاونی ایجاد کرده اند و تعاونی های مسکن مربوط به سپاه پاسدران، تعاونی مسکن مربوط به ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه های دولتی و تمام نهادهایی که می توانند در این زمینه به هر حال برای اعضای خودشان فعالیتی بکنند. هدف اینها هم تولید مسکن به شکل آپارتمانی بوده و این آپارتمانها ساخته می شود و در نهایت در اختیار اعضاء قرار می گیرد. اینکه حالا اینجا چه روندی در ادامه خواهد داشت، این را بعداً باز بیشتر بهش می پردازیم.

مفهوم تعاونی و نحوه سرمایه گذاری

من برای جوان های عزیز پیشنهادی دارم و آن اینکه تشریف بیاورند، از گروه ذوالجلال بازدید کنند، از خدمات ذوالجلال استفاده کنند و گروه مشاورین ما مجری در واقع طرح های تعاونی های مسکن هست. با بسیاری از تعاونی ها ارتباط تنگانگ داریم و می توانیم اطلاعات آن تعاونی ها را در اختیار شما قرار دهیم و به طور خاص بتوانیم خدمتی به شما عزیزان انجام دهیم.

نکته آخر اینکه برای خانه دار شدن، ذوالجلال کافی است. امیدوارم که ایام به کامتان باشد، به مقالات من مراجعه بکنید و مطالعه بکنید. با خواندن، دانستن و افزایش آگاهی، حتماً می شود یک زندگی بهتری را تجربه کرد.

گروه مشاورین املاک ذوالجلال با یک سایت پابلیک به نام: www.zoljalal.com و یک سایت تخصصی به نام: www.harkoja.com از تلگرام ما، کانال تلگرام ما استفاده کنید: @zoljalal شماره موبایل من: 09121441618 و اگر سؤالی دارید، نیاز به مشورت دارید، حتماً با آی دی تلگرام من @Zrealestate تماس بگیرید، پی ام بدهید، امیدوارم که در اسرع وقت بتوانم در خدمت شما عزیزان باشم. ضمناً ما از تمام جوانان علاقمند دعوت به همکاری می کنیم، کافیست شما سرمایه خودتان که همان صداقت هست، آن را به همراه خودتان داشته باشید، آنوقت می بینید که گروه مشاورین املاک ذوالجلال بسیار جای خوبی برای شما عزیزان هست که بتوانید کسب درآمد کنید و زندگیتان از این طریق بالا و بالاتر برود و موفقیت های بیشتری را کسب کنید. خوشحال می شوم که در خدمت شما باشم. سپاسگزارم. خدانگهدار.

بدون برچسب

143 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

آتیستان ارکیده ها استخدام برنامه نویس وب در ذوالجلال اورنگ ، هتل 5 ستاره اورنگ اپلیکیشن اندروید ذوالجلال، دانلودمستقیم برج افرا ، برج تجاری اداری مسکونی افرا ، افرا ، اداری ، تجاری ، مسکونی ، سهام ، امتیاز ، پیش فروش ، پیش فروش مسکونی ، برج های اداری و هتل آپارتمان، برج های اداری ، هتل آپارتمان برج های نزدیک دریاچه بنیاد تعاون ناجا ، چیتگر ، دریاچه ، ذوالجلال ، املاک ذوالجلال تعاونی مسکن نیروی دریایی ارتش،پیش فروش امتیاز مسکونی دریایی پهنه سی برج ۴۲ طبقه مرجان سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر غرب تهران،سرمایه گذاری مطمئن خرید و فروش در منطقه22 خرید یا فروش ملک خیابان سرگرمی دریاچه چیتگر دسته‌بندی نشده دفاتر املاک ذوالجلال دیار بازی، دیار آینده، دیار اسطوره، دیار ماجرا ، دیار راه ابریشم ، دیار تاریخ، دیار آفرینش روان شناسی تجارت: آیا خرید یا فروش ملک نیاز به تخصص دارد ؟ (دکتر رسول کربلایی) سازندگی ، تحول ، سرمایه گذاری ، کسب و کار ، فرهنگ و هنر، استرحت ، تفریح سرمایه گذاری سرمایه گذاری در منطقه22 سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش آپارتمان 122 متری در چیتگر سرمایه گذاری در منطقه 22 | فروش امتیاز آپارتمان 120 متری در چیتگر سندباد ، هتل 3 ستاره سندباد سیراف ، هتل 4 ستاره سیراف شهرزاد شهر قصه فروش آپارتمان فروش آپارتمان 113 متری در برج آسمان در جوار دریاچه چیتگر+سرمایه گذاری در منطقه 22 فروش آپارتمان منطقه 22، سرمایه گذاری خرید و فروش واحد مسکونی در برج پارسیا مجتمع تجاری شهرزاد، مرکز مطالعات اسلامی شبستان مشاورین املاک ذوالجلال منطقه 22 ، سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در منطقه 22 منطقه22 تهران منطقه 22 تهران ، 22 ، شهربازی ، مرکز خرید ، سرمایه گذاری در منطقه 22 نرم افزار، استخدام، وب، تجربه كاري، دانش فني نگارستان تهران هتل ، هتل 3 ستاره، هتل 4 ستاره ، هتل 5 ستاره هزار و یک شهر هفت گنبد واحد های ۱۰۰ متری پامچال پروژه آرتمیس پیش فروش تجاری ، پیش فروش اداری ،

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر